Aktuality Divočina Trojlístek

Začátek skautského roku – noví členové vítáni

V září začíná nejen školní, ale i skautský rok. Po prázdninách se rozjíždí pravidelné setkávání dětí a vedoucích na družinových nebo oddílových schůzkách.

Při těchto setkáních děti hrají hry a zábavnou a nenásilnou formou se učí věci, které můžou s výhodou používat v běžném životě.

Děti spolupracují při hrách nebo jednoduchých projektech. Učí se spolu vycházet v bezpečném prostředí, kde jim v případě nedorozumění vedoucí poslouží v roli mediátora konfliktu. Naučí se také základy zdravovědy. Získají hlubší znalosti o přírodě a fungování v ní. A hlavně si s partou vrstevníků užijou spoustu zábavy a legrace.

Chtěli byste taky zažít něco podobného? Pokud ano, zkontaktujte vedoucí dívčího nebo chlapeckého oddílu, případně vedoucího střediska. Domluvíme se, kam, kdy a jak se vaše dítě může zapojit do činnosti a vyzkoušet si skautování na vlastní kůži.